Zábradlí

Výroba zábradlí

V naší zámečnické dílně vyrábíme ocelové a hliníkové zábradlí. Oba druhy zábradlí jsou určeny nejen pro výstavbu nových lodžií, ale také pro stávající balkony a lodžie, kde nahradí původní a nevyhovující kovová zábradlí. Naše zábradlí může být na lodžii nebo balkonu osazeno předsazeně před podestou a z užitné plochy lodžie tak neukrojí ani centimetr. Kotvení zábradlí má několik možností a závisí na požadavku klienta. Celkové provedení zábradlí je v různých povrchových úpravách a barevných kombinacích, stejně tak je možná variabilita výplní zábradlí.

Hliníkové zábradlí

Atraktivní vzhled

Povrchovou úpravu hliníkového zábradlí lze provést eloxováním (řízená oxidace) - výsledkem je efekt kovového vzhledu.V nabídce je 8 barevných provedení. ​Povrchová úprava Komaxit (práškový lak) je v barevné škále vzorníku RAL.Na stálobarevnost povrchu poskytujeme záruku 10 let.

Druhy výplní: bezpečnostní lepené sklo nebo pevná laminátová deska v různých barevných variantách.

Způsob kotvení

Zábradlí se kotví do čelní strany podesty lodžie nebo je osazeno na nožkách, nedochází k narušení hydroizolace. 
Oboustranné gumové těsnění s UV stabilizací umožňuje pružnost výplně a vyrovnává případnou smrštitelnost způsobenou povětrnostními vlivy.​


Zábradlí zarovnané s podestou – čelní hrana zábradlí je zarovnaná s čelní hranou podesty. U této varianty není nutné při případném zasklení celé lodžie použití vynášecích profilů.


Zábradlí předsazené – vnitřní hrana zábradlí je osazena za hranou podesty. Tato varianta nabízí plné využití plochy lodžie nebo balkonu.


Pohoda pro uživatele

Zábradlí je ukončeno krycím madlem, jehož tvar závisí na celkové šířce zábradlí. Madlo je prvek, který umožní pohodlné opření při výhledu z balkonu či lodžie a nebrání umístění květinových truhlíků nebo případné montáži nadzábradelního zasklení.

Zábradlí s horním madlem - ve formě hliníkového profilu o rozměru 80 x 40 x 3 mm.   Madlo je povinnou součástí zábradlí při šířce nad 3,6 m.


Zábradlí s horní krycí lištou – krycí lišta tvoří madlo a je dostačující pro hliníková zábradlí do maximální šířky 3,6 m.


Ocelové zábradlí

Tradiční materiál

Ocelové zábradlí je naším tradičním výrobkem, jehož výrobou se v naší zámečnické dílně zabýváme téměř 10 let. Ocelové zábradlí nabízíme s povrchovou úpravou žárovým zinkováním, což zajistí odolnost proti korozi s dlouhou živostností a může být zároveň konečnou povrchovou úpravou.

Další možností je žárově zinkovaný povrch lakovat (práškový lak komaxit) do odstínů dle vzorníku RAL. Celkový vzhled zábradlí podtrhnou 4 druhy výplně, jejich výběr závisí na klientovi.

Fotografie z některých našich realizací:

Máte zájem o nové zábradlí na Vaši lodžii?